Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2002

1. 1. 2002

Na Okoř 12.1.2002
      Kratší výlet z Okoře (do hradu se nedalo dostat) přes Tuchoměřice (mají tam jen jednu hroznou hospodu) do Horoměřic. Počasí bylo takřka jarní. Miriam zmeškala autobus v Dejvicích, tak se nechala dovést alespoň do našeho cíle. Odpoledne jsme zakončili u Roberta

Promítání videa z Pobaltí 22.1.2002
     V potapěčské klubovně v Hloubětíně mají krásné akvárium, tak člověk někdy neví zda koukat na televizi nad ním či na něj. Podívali jsme se do Pobaltí, včetně Finska a pak Honza Ašer vyprávěl o svých cestách a předváděl fotky. Konfrontovali jsme své zážitky z Pobaltí, byl tam před třemi roky a od té doby tam došlo ke značným změnám.

Předjarní procházka 2.2.2002
     Sraz byl na stanici metra B Českomoravská před devátou přímo na zastávce autobusů. Odjíždělo se autobusem MHD č.158 do Miškovic. Další trasa vedla na Brázdim, Jenštejn a Vinoř. Okolí cest místy dost připomíná smetiště. Hlavní vůdce Láďa Vaník.
  
Od Vltavy k Sázavě 9.2.2002
     Sraz byl v sobotu v 8.25 hodin na nádraží Na knížecí, Anděl, a odjíždělo se do Třebenic. Trasa byla stanovena přes vyhlídky Máj, Smetanovu vyhlídku, Třebsín (oběd v hospodě), Medník a Pikovice. Hlavní vůdce Láďa Vaník, spolu s ním však nás po značce neomylně vedla jezevčice Terynka (dopoledne jí to moc nešlo, ale po odpočinku v hospodě se pěkně rozeběhla). Nakonec jsme si trasu protáhli až do Davle.
  
Koncert Jirky BLUESMANA Navrátila 7.3.2002
     Ve čtvrtek 7.3.2002 se konal koncert Bluesmana v Balbínově poetické hospůdce od 16.30 hodin. Písničky z vlastní dílny našeho kamaráda písničkáře, zajímavé a nevšední prostředí. A reakce Jiřího na tuto akci:

    Ahoj Pantarejci a Pantarejky,
  
    Děkuji vám všem, kteří se nechali zlákat a přišli si poslechnout, co napadlo jednoho z vás za moudra a ptákoviny a to až tak, že pociťuje potřebu to prezentovat veřejně. Jak se stalo minulý čtvrtek. Děkuji za zájem i těm z vás, kteří by byli přišli, kdyby byli mohli.
    Vypadá to, že by se taková akce mohla zopakovat někdy příště a slibuji, že se na ni lépe připravím
                                        zdraví Bluesman.

Výlet údolím Liběchovky 9.3.2002
    Za kamennými hlavami a dalšími sochařskými výtvory zámeckého kuchaře. Z Liběchova do Tupadel a poté do Štětí. Ostatní se nechali zlákat, že se mnou pojedou vlakem. Nakonec to dopadlo tak, že vlak, který jsem našla z Všetat, jezdí až od dubna a my hodinu trčeli na nádraží. Mají tam stylový Lokobar a dle sdělení místních opilců Indiány

Výlet po skalních hrádcích Kokořínskem 16.3.2002
     V sobotu 16.3.2002 se uskutečnil výlet po trase Zakšín, Nedvězí, Vidim, Chudolazy po žluté značce přes Pustý zámek. Absolvovali jsme krásnou trasu přes devatero kopců a devatero údolí na Kokořínsku s opékáním buřtíků a dokonce i naloženého masíčka. Vláďa měl trasy perfektně připraveny a jako vždy byl vybaven dobrou mapou. Tempo bylo mírné, s ohledem na jedince vyčerpané zimním spánkem.Romantická procházka Skalním městem 23.3.2002
    V sobotu byl sraz na autobusovém nádraží Holešovice, zastávka č.10, odjezd v 8:00 hodin do Mělníka. Trasa: Střezivojice, Olešno, Ráj, Mšeno (cca 15km). Na Kokořínsku je nepřeberné množství tras. Byl Vláďa a 6 žen.

Romatickými skalami 13.4.2002
po trase Deštné - Tupadly - Liběchov - viz podrobněji příspěvek Romantickými skalami


Přírodním parkem Trhoň - výlet s ČEZem 20.4.2002
     Ráno jsme přijeli vláčkem do Rokycan, kde nás uvítal vytrvalý déšť. Někteří jedinci psychicky nevydrželi a rozhodli se pro cestu do Dobřívi autobusem, avšak nikdo je již ten den nespatřil.
     Z nádraží jsme se vydali po červené turistické značce na vrch Žďár (629,5 m), kde bývalo keltské hradiště asi v 7. - 10. století před n.l. Vrchol kopce je obehnán kamennými valy. Jinak je zde přírodní rezervace s četnými skalkami a kamennými poli. Rozhodně je to velmi pěkné místo.
    Pak jsme sestupovali po žluté značce do Dobřívi (425 m), kde je několik nádherných roubených stavení a vodní hamr, který byl údajně připomínaný již v r. 1379. Hamr pracoval do r. 1956 a vyrábělo se zde zemědělské nářadí. Viděli jsme vodou poháněné buchary, střihačky na tyče, brusky a nějaké ohýbačky. Elektřinu zde potřebují jen na světlo.
     V Dobřívi je také velmi zajímavý Švédský most postavený v 17. století. Pak je tam Mošnova restaurace v roubence, kde si človek opravdu připadá jak v minulém století. Fotografie herce Jindřicha Mošny visí na zdi v zadní části restaurace.
    Po obědě nám přestalo pršet. Vyšli jsme cestou, necestou směrem k Holoubkovu. Na konci Dobřívi jsme procházeli kolem rodinného domku, kde na plotě měli název ulice EROTOMANOVA. Žádného erotomana, ač jsem se rozhlížela, jsem nepotkala.
     Procházeli jsme vesničkou Hůrky (454 m), kde se také zastavil čas. Nejprve jsme míjeli novodobou architekturu ranného břízolitismu v podobě rodinného domku s vkusně vyvedenými jelínky a okrasnými grafickými prvky. O pár metrů dál stojí hospoda také typická pro ranný břízolitismus, až se člověku tají dech.
     Vystoupali jsme na vrch Trhoň (642,2 m) a pokračovali po červené turistické značce do Holoubkova. Zde je zajímavý areál Markovy vily z období funkcionalismu (r.1907-9), kterou projektoval J.Kotěra pro J.Kubelíka.
     Již tradičně se uskutečnilo zakončení akce v hotelu Bělohlávek.
                                                                                         zapsala Meryl

Promítání videa z Řecka  24.4.2002  
     Využili jsme možností hloubětínského bazénu a před promítáním si zaplavali. Všichni šli na moji permanentku, jen Trampota přišel pozdě a dožadoval se bezplatného vstupu na akci Panta Rhei, dokázal tak zblbnout šatnářku, že ho opravdu pustila zadarmo.
     Potom jsme si promítali, popíjeli (v bufetu měli zoufalý nedostatek sklenic, tak nám je nechtěli půjčovat) a povídali

Český les 3.-6.5.2002
     Akce přátel chalupy z Ústí u Staré Paky. Z Panta Rhei bylo kromě mě (Ivana) 6 účastníků. Přes den byli zdatnými pochodníky - první den zdolali trasu Újezd (Kozinův), Trhanov, Haltrava, Starý Herštejn a Rybník (25 km) a druhý den Rybník, Švarcava a pak Německem přes rozhlednu Ebene, Pleš zpět do Rybníka (26 km). Večer se jejich pokoj změnil v diskuzní klub, zatímco se ostatní veselili v hospodě.

Romantickými skalami v máji 11.5.2002
      Opět Kokořínsko tentokráte na trase Dobřeň, Dolní Vidim, Mšeno. Už jsme mysleli, že Ivan pouze sliboval a vykašlal se na nás, ale čekal v Mělníce. Tím nás bylo opravdu dost, t.j. 9. Dál jsme pokračovali mikrobusem, který měl pouze 14 míst, ale naštěstí Vláďa vymyslel tah, že pojedeme od počáteční stanice od Polikliniky. Počasí bylo akorát, v Dobřeni je roubená hospůdka, ale dopoledne zavřená, byl však otevřený krámek. V dolech bylo místy třeba po nočním silném dešti skoro brodit. Cestou byla příjemná přestávka v hospůdce v Jestřebicích, zakončení pak ve restauraci v Mšenu na náměstí (doplněn deficit cukru). Návrat vlakem.

Bunkry v Orlických horách  7.6.-9.6.2002  
      Kamarád Havel nás pozval na své víkendové sídlo nedaleko Náchoda. Kromě něj jsme byli čtyři. Večer jsme dojeli autobusem do vesničky Borová, poseděli chvíli v místní hospůdce a poté šli nocí do bunkru. Zatím není moc upravený, vevnitř jsou dosud díry po ostřelování, u schodů chybí zábradlí, není světlo. Jsou tam ale patrové palandy a na těch jsme se vyspali. Nepronikal k nám ani náznak světla, takže při probuzení člověk nevěděl, zda je noc, ráno či poledne. Došli jsme do Dobrošova, tam si prohlídli místní pevnost a pak bunkr Březinka, který byl stejný, jako ten našeho hostitele, ale kompletně zrenovovaný a připravený k boji. Místní nadšenci ho dali dohromady, provádějí v něm a vybírají pouze dobrovolné vstupné. Vedle je další bunkr, také již opravený a v něm jsou fotografie a různé výstavní exponáty.
     Večer jsme opět poseděli v místní hospůdce, zatím co Trampota s Pavlem jel hledat svou čepici zapomenutou v autobuse, čepice se našla. Mysleli jsme, že nás vyzvednou v hospodě, ale oni dorazili přímo k bunkru, protože byl zavřený, vlezli si do nejbližšího posedu a přečkali do našeho příchodu.
     V neděli jsme s bagáží došli do Olešnice v Orlických horách, odtud jsme jeli autobusem do Náchoda a po prohlídce města a obědu v hotelu na náměstí jsme odjeli autobusem do Prahy.

Štěchovická přehrada  8.6.2002  
Ve stejném termínu, ale jednodenní. Trasa ke hrázi Slapské přehrady a zpět po druhém břehu

Po levém břehu Slap
Akce zaměřená na hledání možných pěkných opuštěných míst ke koupání. Takovéto místo nenalezeno

Chalupa v Ústí u Staré Paky
     O prodlouženém víkendu počátku prázdnin jsme počítali spíše s vandrem pod širák, ale nějak se do toho nikdo nehrnul, tak jsme zvolili osvědčenou variantu. Využilo jí 15 lidí. Přijeli i Mrakešovi s půlroční Andulkou
     V pátek jsme vyrazili na Pecku. Pod hradem jsme příjemně poobědvali, pak si prohlédli hrad. Na náměstí mají kašnu a Jana z ní chtěla zachraňovat berušku. Při zachraňování se však převážila a spadla do vody. Zatím co my jsme šli do Paky po turistické značce, ona se částečně sušila a pak vyrazila po silnici. Ze Staré Paky jsme chtěli dál pokračovat vlakem, měl však hodinu zpoždění, tak jsme šli pěšky a cestou nás naložili Mastňáci, kteří právě přijeli. Večer proběhl při kytaře, kdy hlavním aktérem byl Roman, Jirkův kamarád, se kterým přijel na kole.
     V sobotu jsme vyrazili do Prachovských skal. Turističtější část z Lomnice a ostatní pozdějším vlakem do Libuně, kde jsme se sešli v nádražní hospodě, která však velice zklamala. Došli jsme do Prachovek, tam se občerstvili a pak šli zpět okolo Jinolických rybníků do Jinolic. U prvního rybníka byl strašně narvaný kemp, ve druhém jsme se vykoupali, někteří na nůďo. V Jinolicích u nádraží je hospůdka, kterou je možno vřele doporučit.
     V neděli pouze krátký výlet na Klepandu. Já jsem venku hlídala psa Terinku a od smrti žízní mě zachránilo jen ven donesené pivo.

Doplaz se do Plas
Vzhledem k tomu, že většinou Čech proběhly povodně, dopadlo vše jinak, než si organizátor představoval. Ostatní měli jiné starosti a tak se sešli pouze Jirka a Jaromírem. Akci si velice pochvalovali - skvělé počasí, nová trasa na Rabštejn, brodění Střelou

Výlet na Okoř 
Pěkná trasa přes Kozí hřbety. Zklamáním bylo pouze vstupné do hradu ve výši 55 Kč. Za možnost uvidět pár polorozbořených zdí zevnitř, se to všem zdálo trochu moc a raději šli ušetřené peníze probendit.

Dny evropského kulturního dědictví  14.9.2002

v sobotu14.9. byly v Čechách dny evropského kulturního dědictví a celý víkend byly skoro všechny památky přístupné veřejnosti zdarma. V hospodě jsme se rozhodli, že navštívíme Karlštejn, který je za normální situace pro našince dost drahý. Bylo přihlášeno asi 8 lidí, ale nakonec se v Karlštejně sešla pouze Halka s Jaromírem

Maloskalsko
Výlet s prolézáním skalních měst v okolí Malé Skály. Počasí bylo značně proměnlivé a několikrát za den se spustil dost prudký déšť
   

Skalsko

pro někoho víkendová akce, pro jiné pouze výlet od Sázavy, oheň na zahradě u Dubovky se zpíváním, v neděli cesta do Kamenného přívozu

Prachovské skály z Libuně do Jičína s brzkým vstáváním

Klokočské skály, akce TJ Praga, prodloužená na Kozákov, na závěr Vláďa Vaník vlastním tělem zastavil auto a přinutil ho zavést nás na nádraží, jinak bychom nestihli vlak

Kokořínsko – z Chotětova do Mšena s Pragovkou

Přírodním parkem Radeč – s ČEZem

Drábské světničky – z Březiny pod vedením Vládi

Všenory – krátká vycházka z Řitky k Trampotům, tam stěhování a přesazování mohutné třešně, zvizitýrování baráku a kompletní vyžrání domácnosti

Transamerika – přednáška Leoše Šimánka v KD Eden z Aljašky do Ohňové Země

Povltavská stezka - kolem Štěchovické přehrady přes Slapy

Island – promítání videa

Kouřim – předvánoční vycházka do Skanzenu

Posázavská stezka – pro podchycení nových zájemců získaných inzercí na internetu

Hornopožárskými lesy – sváteční výlet (26.12.) do Skalska, došlo k uklouznutí Miriam na zledovatělém terénu a poranění kolena